پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار دانشگاه

دانشگاه سالم دانشگاهی است که در آن زمینه رشد وتعالی به سوی کمال مطلق فراهم است

تاریخ انتشار: 1397/7/2
نشست صمیمی آیت الله سید محسن سعیدی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام و شورای بسیج دانشجوئی دانشگاه های استان ایلام
image

نشست صمیمی آیت الله سید محسن سعیدی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام و شورای  بسیج دانشجوئی دانشگاه های استان ایلام

به گزارش آنا در این نشست نماینده مردم استان ایلام در مجلس خبرنگان رهبری ضمن تبیین اهداف قیام عاشورا ، فریضه امربه معروف ونهی از منکر را اصلی ترین عامل این حرکت دانست وگفت: آنچه امام حسین ( ع) از جان ومال و فرزندان خود برای آن گذشت احیاء فریضه امربه معروف و نهی از منکر در آن برحه تاریخی بود.

آیت الله محسن سعیدی با اشاره به این موضوع که قیام امام حسین برای حفظ اسلام ضرورتی انکار ناپذیر بود،تصریح کرد: در جامعه ای که امربه معروف ونهی از منکر مورد توجه باشد ارزش­ها تبلیغ واز ضد ارزش­ها پرهیز می شود و زمانی که معروف ومنکر به مردم شناسانده شود، یک امنیت اعتقادی برقرار می شود.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تلاش دشمنان در راستای دین زدایی و شبه افکنی بر اعتقادات و باورهای جوانان در بستر فضای مجازی بر ضرورت نظارت وکنترل این فضا تاکید وخاطر نشان کرد: خسران دیده واقعی کسی است که دینش را غارت کرده باشند و مسئولین ما اگر فکری برای مبارزه با معاندان ومغرضانی که در این فضا در راستای خدشه وارد کردن بر اعتقادات و باورهای مردم بر آمده اند،انجام ندهند متضرر خواهیم بود.

آیت الله سعیدی ادامه داد : یکی از اصولی که می تواند سعادت و سلامت جامعه را در همه ابعاد آن فراهم آورد، نظارت همگانی تمامی مردم، نسبت به مسائل جامعه است و اصولا نظارت تعالی وتکامل را به دنبال خواهد داشت و جوامع فاقد نظارت در سراشیبی سقوط و اضمحلال قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به ضرورت اجرای این فریضه در بین جامعه دانشگاهی افزود: در حقیقت دانشگاه سالم دانشگاهی است که در آن زمینه رشد وتعالی به سوی کمال مطلق فراهم است و یکی از این زمینه ها وجود محیط پاک و عاری از آلودگی هاست که بانظارت درست و اجرای اصل امر به معروف ونهی از منکر تحقق خواهند یافت .

 در این نشست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نیز گفت: بسیج دانشجویی باید مطالبه گری را در سرلوحه کاری خود قرار دهد و مسوولان موظف به پاسخگویی هستند.

وی بیان کرد: زیبایی و صلابت فعالیت دانشجویان بسیجی در مطالبه گری و پیگیری مطالبات مردم است.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم دانشجویان بسیجی باید میدان دار باشند و مسئولان را در تصمیم گیری و تصمیم سازی  با مطالبه گری یاری نمایند.

وی گفت: دانشجوی بسیجی ما وقتی سر کلاس می رود چه اشکالی دارد در چهار چوب نقد سالم و مطالبه گری،  اساتید را وادار به پاسخگویی نماید.

در این دیدار همچنین مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه های استان ایلام نیز به بیان دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص مسائل و مشکلات کشور، عملکرد مسئولان استان و... پرداختند و نماینده استان در خبرگان رهبری به آنان پاسخ داد.

 

 

 

image
image
کد خبر: 830 برچسب‌ها : بسیج دانشجویی - خبرگان رهبری - دانشگاه آزاد اسلامی

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری