پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار سازمان مرکزی خبر ویژه

قرارداد دانشگاه آزاد اسلامی با دو بانک برای اعطای وام به دانشجویان با کارمزد 2/5 درصد

تاریخ انتشار: 1397/6/13
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اخیراً دانشگاه قراردادی با دو بانک منعقد کرده تا دانشجویان بتوانند از وام شهریه با کارمزد 2/5 درصد بهره‌مند شوند.
image
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اخیراً دانشگاه قراردادی با دو بانک منعقد کرده تا دانشجویان بتوانند از وام شهریه با کارمزد 2/5 درصد بهره‌مند شوند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در دومین روز از گردهمایی سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: در این گردهمایی توصیفی از عملکرد دانشگاه ها در جهان ارائه و این پرسش را مطرح کردم که رسالت دانشگاه چیست. رسالت دانشگاه، آینده‌سازی با نگاه به جامعه است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی افزود: از معاونان فرهنگی و دانشجویی خواستم که برنامه ها و الگوهای عملیاتی خود که از مبانی تا اقدام در آن دیده شده را ارائه کنند و توصیه‌ای کارکردی هم به معاونان داشتم و اعلام کردم که معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی وکیل مدافع حقوق دانشجویان در این دانشگاه هستند که امیدواریم به نحو احسن از حقوق دانشجویان در جلسات هیات رئیسه و شوراها دفاع کنند.

دکتر طهرانچی در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی خود از وضعیت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: از وضعیت موجود راضی نیستیم، اما نسبت به آینده امیدواریم. وضعیت فرهنگی کشور و دانشگاه آزاد اسلامی موضوعی نیست که فقط به ما بستگی داشته باشد، بلکه موضوعات فرهنگی شامل عوامل داخلی و خارجی می شود و تمدن غرب هم که در حال گسترش جهان شبکه‌ای است، به دنبال نابودی همه فرهنگ ها و خرده‌فرهنگ هاست تا بتواند نظام ها را ذیل سیطره خود درآورد.

وی ادامه داد: در چنین فضایی، فعالیت ما باید صد چندان باشد. ما از جامعه تأثیر می پذیریم و باید بر جامعه تأثیر بگذاریم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوال دیگری درباره بخشنامه اخیر دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص کاهش 50 درصدی شهریه دانشجویان مناطق محروم، اظهار داشت: کاهش شهریه مناطق محروم از موضوعاتی است که به دنبال آن هستیم و امسال با کاهش 50 درصدی شهریه، این موضوع را اجرایی کردیم، البته در کنار این بخشنامه، موضوع تخفیف 2.5 درصدی به همه دانشجویانی که در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند نیز ابلاغ شد.

دکتر طهرانچی در این باره افزود: براساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، مجاز به افزایش 12.5 درصدی شهریه در سال 1397 هستیم، اما هر دانشجویی که در زمان تعیین‌ شده نسبت به ثبت‌نام و انتخاب واحد اقدام کند، می تواند از تخفیف 2.5 درصدی برخوردار شود و در واقع بدین ترتیب افزایش شهریه در مورد این دانشجویان 10 درصد خواهد بود.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: ما به دنبال سازوکارهای حمایتی برای دانشجویان هستیم و تلاش داریم شهریه دغدغه دانشجویان نباشد و بتوانند در زمان تحصیل از حمایت دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار باشند تا تمرکز بیشتری بر تحصیل خود داشته باشند. بر این اساس علاوه بر وام صندوق رفاه که با کارمزد 4 درصد به دانشجویان ارائه می شود، اخیراً معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی قراردادی با دو بانک منعقد کرده تا دانشجویان بتوانند از وام شهریه با کارمزد 2.5 درصد بهره‌مند شوند و ان‌شاءالله تا سال آینده برنامه های حمایتی بهتر و بیشتری ابلاغ خواهیم کرد.

کد خبر: 811 برچسب‌ها : دانشگاه آزاد اسلامی - دکتر طهرانچی - وام

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری