پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار دانشگاه

امام جمعه ایلام::

دانشگاه و حوزه دو بال ترقی و تعالی جامعه هستند

تاریخ انتشار: 1396/10/4
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام گفت: دانشگاه و حوزه دو بال ترقی و تعالی جامعه هستند که با پیروزی انقلاب علاوه بر استقلال سیاسی، کشور به استقلال علمی رسید.
image

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام گفت: دانشگاه و حوزه دو بال ترقی و تعالی جامعه هستند که با پیروزی انقلاب علاوه بر استقلال سیاسی، کشور به استقلال علمی رسید.

حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی در دیدار با جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه در محل حوزه علمیه خواهران شهر ایلام تصریح کرد: دانشگاه‌ها با نوآوری در علوم و فنون مختلف ایران را در ردیف کشورهای پیشرفته دنیا قرار دادند که این مهم حاصل تلاش اساتید و دانشجویان متعهد است.

وی ادامه داد حوزه‌های علمیه نیز با اهتمام در نشر معارف دینی،ارزش‌ها و معارف اهل‌بیت نقش بی‌بدیلی در پیشرفت ایران اسلامی داشته‌ و دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها به‌عنوان حلقه اتصال دانشگاه و حوزه نقش برجسته‌ای در نزدیکی این دو نهاد تأثیرگذار داشته‌اند.

 امام‌جمعه ایلام بیان کرد: دانشگاه‌ها باید در مقابل ترفندها و القائاتی که ذهن دانشجویان را نشانه گرفته است ایستادگی کنند، امروز دشمن درصدد زیر سؤال بردن نظام و جلوگیری از استمرار آن است و وظیفه اساتید است که به‌عنوان فرماندهان جنگ نرم میداندار مقابله با دشمن باشند.

وی گفت: با رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری ایران اسلامی امروز قدرتمندترین کشور منطقه و محور همه پیروزی‌های جبهه ی مقاومت است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین لطفی بیان کرد: پیشرفت‌های علمی و ارزش‌های دینی همیشه مورد تأکید امام (ره) و رهبری بوده است و بصیرت افزایی باید برای روحانیون، اساتید و دانشجویان یک اصل باشد.

 وی بیان کرد: داشتن بصیرت انقلابی و سیاسی برای دشمن‌شناسی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

وی با انتقاد از لایحه بودجه سال 97 گفت: ناکارآمدترین لایحه بودجه در حیات انقلاب اسلامی همین لایحه بودجه است که مسئولان شعار می‌دهند که مردم درباره آن نظر بدهند درحالی‌ که نظرات و وضعیت معیشت مردم در این لایحه لحاظ نشده است.

 در این دیدار که جمعی از اساتید حوزه‌های علمیه استان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام حضور داشتند حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی همتی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان ایلام ضمن گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه از مواضع انقلابی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام تقدیر کرد.

image
image
image
کد خبر: 583 برچسب‌ها : امام جمعه ایلام - حوزه و دانشگاه - دانشگاه آزاد اسلامی

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری