پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام : :

دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه علمی ، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی استان موثر بوده است

تاریخ انتشار: 1395/12/16
کل جمعیت استان ایلام کمتر از 600 هزار نفر با 38 مرکز آموزش عالی است که روند جذب دانشجو در این استان کاملا رقابتی است و بیش از 20 درصد دانشجویان استان ایلام در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند .
image

به گزارش آنا از ایلام شهریار عباسی در جلسه کارگروه تخصصی استان ایلام که با حضور سرپرست اداره کل هماهنگی امور استانهای دانشگاه آزاد اسلامی در محل واحد ایلام تشکیل شد، اضافه کرد: فارغ التحصیل شدن بیش از 25هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کاشناسی و کارشناسی ارشد که اکثرا بومی استان هستند، جذب 220 عضو هیات علمی ، حضور و تحصیل بیش از 8 هزار و 500 دانشجو در 7 واحد و مرکز آموزشی استان ایلام ، تحصیل بیش از 65 درصد دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری استان ایلام در واحد ایلام، فعال بودن 14 کانون دانشجویی، 7 تشکل دانشجویی، برگزاری همایش های منطقه ای و استانی در زمینه های مختلف، انجام طرح های ماندگار فرهنگی از جمله نصب سردیس شهید داریوش رضایی نژاد از شهدای هسته ای کشور، تولید بیش از 300 مقاله ISI ، انجام بیش از 300 طرح پژوهشی ، حضور موثر در مناسبت های اجتماعی، سیاسی، مذهبی، علمی و محور قرار دادن دانشجویان در اکثر برنامه های دانشگاه شمه ای از فعالیت های این واحد دانشگاهی است.

وی تصریح کرد: تلاش های خوبی در چند سال اخیر برای توسعه استان صورت گرفته است ولی با آرمان های مردم هنوز فاصله داریم و برای رسیدن به توسعه پایدار و رسیدن به استا های برخوردار نقش مراکز آموزش عالی علی الخصوص دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام برجسته و موثر است.

دبیر هیات امنای استان ایلام بیان کرد: نقش مردم ایلام در پیروزی انقلاب اسلامی و علی الخصوص جنگ تحمیلی مثال زدنی است و 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق که زمانی عامل محرومیت ایلام بود امروز به محور توسعه استان تبدیل شده است و همه ساله بیش از 2 میلیون زوار فقط در عاشورای حسینی از مرز بین المللی مهران عبور می کنند.

وی بیان کرد: استان ایلام از لحاظ منابع خدادادی بی نظیر است به طوریکه دومین استان گازخیز کشور و سومین استان نفت خیر کشور است، دارای رودخانه های فراون و پرآب و دشت های حاصلخیز با آب و هوای چهار فصل و از لحاظ تاریخی نیز یکی از استان های برجسته کشور است که تلاش دولت به فعلیت رساندن این پتانسیل ها با استفاده از نیروی تربیت شده دانشگاههای استان است که در این زمینه نقش دانشگاه آزاد اسلامی به واسطه راه اندازی رشته های مورد نیاز استان کم نظیر است.

عباسی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام یکی از کیفیت ترین دانشگاهای استان است به طوریکه نسبت استاد به دانشجو در این دانشگاه یک به 32 است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام بیان کرد : کل جمعیت استان ایلام کمتر از 600 هزار نفر با 38 مرکز آموزش عالی است که روند جذب دانشجو در این استان کاملا رقابتی است و بیش از 20 درصد دانشجویان استان ایلام در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند .

وی گفت : یکی از مهمترین برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی بحث اقتصاد دانش بنیان و تولید علم و تبدیل آن به ثروت و کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان است که در استان ایلام متاسفانه زیرساخت های لازم برای ورد به این عرصه هنوز تکمیل نشده و صنایع استان با رکود مواجه هستند در این زمینه تلاش دانشگاه آزاد اسلامی بر این است که با همکاری دانشگاه و بخش صنعت استان به راهکارهایی برای احیای صنعت استان دست یافت.

عباسی گفت: در بخش درآمد زایی از محل آموزش های کوتاه مدت دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام موفق بوده است به طوریکه پیش بینی ما درآمد 13 میلیون تومانی بود ولی امروز از محل این دوره ها بیش از 200 میلیون تومان درآمد داشته ایم و الحمدالله  اعتماد ادارات و دستگاههای اجرایی استان به کیفیت علمی و آموزشی دانشگاه را نشان میدهد.

در این نشست همچنین رئیس دبیرخانه هیات امنای استان ایلام گفت: چابک سازی دانشگاه یکی از مهمترین برنامه های دکتر میرزاده در راستای حذف بروکراسی اداری ، کاهش هزینه ها و افزایش راندمان کاری دانشگاه بوده است.

عادل نوروزی تصریح کرد: مردم استان ایلام و مسئولان محلی قدرشناس خدمات دانشگاه آزاد اسلامی در استان ایلام هستند.

سرپرست اداره کل هماهنگی امور استانهای دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت : تاکنون به 16 استان کشور سفر کرده ایم و گزارش های تهیه شده از نقاط قوت و مشکلات واحدها در کمترین زمان ممکن تقدیم دکتر میرزاده می شود.

دکتر سید رضا موسوی نیا هدف از این بازدیدها را رصد بخشنا مه های صادر شده و نحوه اجرای آنان و... عنوان کرد و گفت: الحمدالله دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام پویا ویکی از بهترین دانشگاه های کشور در بحث اجرای بخشنامه ها و پاسخگویی به سازمان مرکزی است .

وی تصریح کرد: به هرجای تاریخ و نقش مردم ایلام نگاه می کنیم همیشه این مردم افتخار آفرین بوده اند و نقش این مردم در 8 سال دفاع مقدس برجسته و قابل تقدیر است و سختی های زیادی را به جان خریدند تا از کیان ایران اسلامی دفاع کنند.

image
کد خبر: 414 برچسب‌ها : دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام - دکتر عباسی - عادل نوروزی

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری