پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار دانشگاه

جشن میلاد پیامبر در واحد ایلام با حضور نماینده ولی فقیه در استان

تاریخ انتشار: 1395/9/22
امام جمعه ایلام بیان کرد: اگر همه دانشمندان جهان در یک جا جمع شوند در برابر علم و دانش پیامبر ناچیز هستند و برای پیامبری که درس نخوانده و "امی" بوده است این چیزی جز وصل بودن به اقیانوس وسیع و بی کران "وحی" نمی باشد.
image

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: علیرغم اینکه پیامبر(ص) رئوف ترین و با اخلاق ترین شخصیت جهان بود ولی وقتی پای دین در میان بود و خطری برای دین اسلام احساس می کرد شکست ناپذیرترین، قوی ترین، شجاع ترین و شدیدترین افراد بود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد نقی لطفی در مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم و هفته وحدت در محل واحد ایلام تصریح کرد: پیامبر (ص) در محیطی مبعوث شد که 2 نفر با سواد در جزیره العرب وجود نداشتند با جمعیتی جاهل، نادان و دور از فضائل اخلاقی که با محبت ایشان عالی ترین جلوه های تربیتی به نمایش گذاشته می شود و هم اکنون بعد از 1400 سال مبانی تعلیمی و تربیتی پیامبر(ص)  در دنیا بی نظیر است.

امام جمعه ایلام  بیان کرد: اگر همه دانشمندان جهان در یک جا جمع شوند در برابر علم و دانش پیامبر ناچیز هستند و برای پیامبری که  درس نخوانده و "امی" بوده است این چیزی جز وصل بودن به اقیانوس وسیع و بی کران "وحی" نمی باشد.   

وی بیان کرد: امروز عده ای آدم بی سواد ادعا می کنند که در دین اسلام "حکومت " وجود ندارد واسلام فقط مسائل دینی وعبادت و راز و نیاز است در حالی که پیامبر(ص) 10سال در مدینه حاکم اسلامی بود و حکومت ایشان دستگاه سیاسی، ارتش، دستگاه قضایی فرماندارو ...داشت و نظام سیاسی و حکومت اسلامی که پیامبر بنا نهاد عالی ترین جلوه های حکومت الهی و اسلام را به نمایش گذاشت که سرشار از اخلاق سیاسی، اخلاق تربیتی، مدیریت، عدالت و... بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام تصریح کرد: پیامبر اخلاق را در متن سیاست پیاده کرده و عالی ترین جلوه حکومت و اخلاق را در" مدینه" به اجرا گذاشت.

وی بیان کرد: بنیانگذار مهدویت شخص پیامبر است که در تمام  کتب شیعه و سنی از قول ایشان  اسامی 12 امام را با اسم و نشان درج کرده اند و خود حضرت فرموده اند که آخرین آنها اسم او اسم من است و شمایل او شمایل من است.

امام جمعه ایلام خطاب به دانشجویان گفت: باید دانشجویان ما اهل تحصیل، تحقیق، قلم و تحلیل باشند و علاوه بر علم آموزی در معارف دینی و تاریخی نیز مطالعه داشته باشند.

وی بیان کرد: دانشجویان باید مسلط به امور جاری، معارف دینی و تاریخ انقلاب اسلامی باشند. امروز پیام انقلاب اسلامی علیرغم سانسور شدید رسانه ای توسط نظام سلطه به گوش جهانیان رسیده است و جبهه استکبار جهانی از هر توطئه وطرح براندازی برای ضربه زدن به انقلاب استفاده می کند.

امام جمعه ایلام گفت: هر انقلابی بعد از مدتی به موزه تاریخ می رود ولی انقلاب اسلامی ایران علیرغم گذشت 37 سال از عمر پر برکت آن همچنان ماوای آزادگان جهان است و نظام سلطه  در این سال ها باتهدید و تحریم در صدد اعمال فشار و لطمه زدن به آن است.

لطفی تصریح کرد: امروز ایران اسلامی سکاندار امنیت در منطقه است و امنیت امروز عراق پرتویی از امنیت جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: در قضیه سوریه ائتلاف بین المللی  به رهبری آمریکا، ارتجاع عرب و اروپا در صدد سرنگونی بشار اسد بود ولی  جمهوری اسلامی ایران به تنهایی نگذاشت این اتفاق عملی شود  و این عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه و جهان را نشان می دهد.

وی گفت: داعش برای نا امن کردن ایران اسلامی شکل گرفت ولی امروز ما شاهدیم که دامن بانیانش را گرفته و ایران اسلامی هر روز مقتدرتر از گذشته به راه خود ادامه می دهد.

وی بیان کرد: تحریم 10ساله اخیر آمریکا تیر خلاصی بود بر پیکره برجام و علیرغم گذشت یک سال از توافق هسته ای و 6 ماه از برجام ما چیزی جز عهد شکنی از امریکایی ها ندیده ایم .

image
image
image
کد خبر: 378 برچسب‌ها : لطفی - میلاد پیامبر - واحد ایلام

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری