پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار دانشگاه

با حضور عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در واحد ایلام:

همایش استانی هیات های اجرایی جذب دانشگها و موسسات آموزش عالی استان در واحد ایلام

تاریخ انتشار: 1395/9/2
در این همایش عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به کلیپ پخش شده درباره نقش دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در اربعین حسینی گفت: نقش مردم ایلام در جنگ تحمیلی ماندگار و بی بدیل است و به واسطه آن رشادت ها امروز این مردم میزبانان خوبی برای زوار عتبات عالیات و اربعین حسینی هستند که حقیقتا میهمان نوازی مردم ایلام در پذیرایی از زوار عتبات عالیات مثال زدنی و قابل تقدیر است
image

همایش استانی هیات های اجرایی جذب دانشگاهها و موسسات آموزش عالی استان ایلام با حضور عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس کمیته اجرایی جذب هیات علمی ، دبیر کمیته جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی ، اعضای کمیته جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی ، روسای دانشگاههای آزاد اسلامی استان ایلام ، دانشگاه علوم پزشکی ، دانشگاه ایلام ، روسای کمیته های جذب هیات علمی وزارتخانه های علوم فن آوری و تحقیقات ، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مدیرکل جذب دانشگاه آزاد اسلامی ، مسئولان و اعضای کمیته های جذب دانشگاههای استان ایلام در محل دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام برگزار شد.

در این همایش عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به کلیپ پخش شده درباره نقش دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام در اربعین حسینی گفت: نقش مردم ایلام در جنگ تحمیلی ماندگار و بی بدیل است و به واسطه آن رشادت ها امروز این مردم میزبانان خوبی برای زوار عتبات عالیات و اربعین حسینی هستند که حقیقتا میهمان نوازی مردم ایلام در پذیرایی از زوار عتبات عالیات مثال زدنی و قابل تقدیر است.

 رئیس کمیته جذب شورای انقلاب فرهنگی بیان کرد: مهمتر از بحث جذب هیات علمی بحث فرایند نگهداری اعضای هیات علمی است که بایستی دانشگاههای استانها با همدلی، همکاری و هماهنگی به همدیگر کمک کنند و نگهداری اعضای هیات علمی فقط به مسائل مادی مربوط نمی شود بلکه باید بستر سازی فرهنگی نیز صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در بحث جذب هیات علمی نباید خارج از فراخوان جذب هیات علمی اقدام شود ، باید برابر قانون اقدام شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نیز ضمن خیرمقدم به اعضای حاضر در همایش علی الخصوص رئیس کمیته جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: کل جمعیت دانشجویی استان ایلام کمتر از 41 هزار نفر است که از این تعداد 8600 دانشجو معادل 21 درصد دانشجویان استان ایلام در دانشگاههای آزاد اسلامی مشغول تحصیل هستند.

وی بیان کرد 227 نفر عضو هیات علمی در دانشگاههای آزاد اسلامی استان ایلام مشغول تدریس هستند که از این تعداد 51 نفر مربی ، 71 نفر استادیار، 6 نفر دانشیار و یک نفر استاد تمام و 98 نفر دانشجوی بورس دکتری هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: نسبت اعضای هیات علمی به دانشجو در دانشگاه های دولتی در ایلام یک به 52 و در دانشگاه آزاد اسلامی ایلام یک به 37 است.

وی بیان کرد : از کل تعداد دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام بیش از 3 هزار و 200 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 100 نفر در مقطع دکتری هستند.

وی بیان کرد : 243 رشته محل در دانشگاههای آزاد اسلامی استان ایلام دایر است که اکثرا بر اساس نسخه توسعه استان راه اندازی شده اند و نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه متوازن استان مثال زدنی است.

وی گفت: در حال حاضر 8 واحد و مرکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در این استان فعال هستند و با توجه به جمعیت کم استان ایلام تمام مراکز و دانشگاههای استان ایلام با کاهش دانشجو مواجه شده اند.

عباسی تصریح کرد : فرایند جذب با حضور دکتر حسین زاده لطفی  در کسوت معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه و دکتر وحیدی مدیرکل جذب دانشگاه آزاد اسلامی روند بسیار مطلوبی دارد.

image
image
image
کد خبر: 359 برچسب‌ها : شورای عالی انقلاب فرهنگی - کی نژاد - واحد ایلام

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری