پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار دانشگاه

محرم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با 5 ویژه برنامه

تاریخ انتشار: 1395/7/19
همه ساله با شروع ایام حزن انگیز دهه اول محرم، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام حال و هوای دیگری دارد. از نهاد رهبری و تشکل های دانشجویی گرفته تا معاونت دانشجویی و فرهنگی و روابط عمومی و بسیج دانشجویی و... با برگزاری برنامه های متنوع بر باشکوهی هرچه بیشتر این مراسم معنوی تاکید دارند و محور همه برنامه ها حضور دانشجویان و پای کار بودن آنان است. سیاه پوش کردن محیط های اداری و آموزشی و به اهتزار درآمدن پرچم های سیاه توسط روابط عمومی واحد جلوه ای خاص به محیط دانشگاه داده است.
image

همه ساله با شروع ایام حزن انگیز دهه اول محرم، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام حال و هوای دیگری دارد. از نهاد رهبری و تشکل های دانشجویی گرفته تا  معاونت دانشجویی و فرهنگی  و روابط عمومی و بسیج دانشجویی و...  با برگزاری برنامه های متنوع بر باشکوهی هرچه بیشتر این مراسم معنوی تاکید دارند و محور همه برنامه ها حضور دانشجویان و پای کار بودن آنان است. سیاه پوش کردن محیط های اداری و آموزشی و به اهتزار درآمدن پرچم های سیاه توسط روابط عمومی واحد جلوه ای خاص به محیط دانشگاه داده است.

مراسم عزاداری توسط دفتر نهاد رهبری:

همزمان با اولین روز ماه محترم نهاد رهبری در دانشگاه با همکاری معاونت دانشجویی فرهنگی همه روزه اقدام به برگزاری مراسم سخنرانی و قرائت زیارت عاشور با حضور کارکنان ، اساتید و دانشجویان می نماید. این مراسم با سخنرانی حجج الاسلام همتی مسئول نهاد رهبری، نظری معاون نهاد رهبری و هاشمی از روحانیون شهر قم و مداحی مداح برجسته استان حاج فرید دوستی برگزار می شود که همراه با ذکر مصیبت و سینه زنی می باشد. در این راستا به همت بسیج دانشجویی شهید آوینی واحد ایلام نیز بعد از نماز ظهر و عصر در نمازخانه واحد اقدام به برگزاری مراسم عزای حسینی می شود.

ایستگاه صلواتی:

در محوطه دنشگاه و در غرفه های بسیح دانشجویی و تشکل های دانشجویی  در ایام محرم همچون سالهای گذشته توزیع شربت و حلیم با پخش نوحه های حسینی شور و حال دیگری به مجموعه دانشگاه در این ایام می دهد که با استقبال خوب دانشجویان این مراسم پیگیری می شود.

برگزاری نشست دینی توسط تشکل ها

جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در قالب مسائل مذهبی و دینی توسط تشکل "پیروان ولایت مطلقه فقیه " واحد ایلام و با سخنرانی حجت الاسلام حائری از روحانیون برجسته قم در محل سالن اجتماعات واحد ایلام از دیگر برنامه های ایام محرم در واحد ایلام بود. این نشست جهت پاسخ گویی به شبهات دینی دانشجویان برگزار گردید که با استقبال دانشجویان روبرو شد.

حضور نماینده ولی فقیه در سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در این واحد دانشگاهی:

به همت بسیج دانشجویی استان و معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد ایلام نشستی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر و فلسفه قیام امام حسین (ع) با حضور حجت الاسلام والمسلمین عباسی مسئول نهاد رهبری در سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام و استقبال خوب دانشجویان ، اساتید و کارکنان برگزار شد.

برگزاری مراسم اهدای جوائز مسابقات قرآنی

در هفتمین روز از ایام محرم به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد ایلام از برگزیدگان نفرات اول تا سوم مسابقات قرآنی شامل حفظ، قرائت و... تجلیل به عمل آمد . در این مراسم حجت الاسلام همتی مسئول نهاد رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان ایلام با تسلیت ایام محرم و شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از رسالت ها و وظایف مسلمانان است .

نصرت اله حیدری معاون دانشجویی و فرهنگی واحد ایلام نیز گفت: امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است و جلسات عزاداری امام حسین (ع) دانشگاه انسان ساز است و هر کس به این مکتب وارد شود به رستگاری می رسد.

image
image
image
کد خبر: 327 برچسب‌ها : عزاداری - محرم - واحد ایلام

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری