پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار دانشگاه

عضو هیات علمی واحد ایلام:

۳ مأموریت و ۶ هدف مرکز تحقیقات مطالعات علوم قرآن و حدیث

تاریخ انتشار: 1400/3/17
اختر سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با توجه به فعالیت مرکز تحقیقات مطالعات علوم قرآن و حدیث در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام درباره چگونگی و چرایی ایجاد این مرکز و تاریخچه و علت راه‌اندازی آن اظهار کرد: مرکز مطالعات قرآن و حدیث با رویکرد الگوی پیشرفت اسلامی - ایرانی از دوم آبان ۱۳۹۹ فعالیت خود را آغاز کرده است.
image

اختر سلطانی عضو هیات علمی واحد ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با توجه به فعالیت مرکز تحقیقات مطالعات علوم قرآن و حدیث در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام درباره چگونگی و چرایی ایجاد این مرکز و تاریخچه و علت راه‌اندازی آن اظهار کرد: مرکز مطالعات قرآن و حدیث با رویکرد الگوی پیشرفت اسلامی - ایرانی از دوم آبان ۱۳۹۹ فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام مرکز تحقیقاتی نداشته و با توجه به ظرفیت استان ایلام به‌دلیل داشتن بیشترین مرز با کشور عراق، فرصت اربعین و اعضای هیئت علمی، مرکز تحقیقات مطالعات علوم قرآن و حدیث در این دانشگاه شکل گرفت.

رئیس مرکز تحقیقات مطالعات علوم قرآن و حدیث دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در پاسخ به این پرسش که چه مأموریت یا مأموریت‌هایی برای این مرکز تعریف شده و آیا اکنون در انجام مأموریت‌ها فعال است؟ عنوان کرد: شناخت، معرفی، ارائه و تحلیل، تبیین نظری و الگوهای عملی و نگرش‌های علمی در رابطه با موضوع قدرت نرم و انتشار مقالات تخصصی علمی-پژوهشی در گرایش‌های مرتبط و ارائه نتایج تحقیقات نظری و علمی پژوهشگران از اهداف راه‌اندازی این مرکز است.

سلطانی ادامه داد: ارتقای سطح دانش و پژوهش در موضوعات مرتبط، ایجاد ارتباط میان متخصصان و پژوهشگران ایرانی و بین‌المللی، ایجاد بستر و زمینه‌های مناسب برای ارتباط علمی و تبادل افکار میان پژوهشگران، استادان دانشگاهی و دانشجویان و شناخت و معرفی آرا، نظر، نوآوری‌ها و خلاقیت‌های علمی و ... در دو سطح ملی و بین‌المللی از دیگر اهداف این مرکز هستند.

وی اضافه کرد: در مرکز تحقیقات مطالعات علوم قرآن و حدیث سه مأموریت اصلی داریم که شامل «بومی‌سازی»، «حکمی‌سازی» و «به‌روزرسانی» است و در همین راستا فعالیت‌هایی مانند «اقدام برای راه‌اندازی و اخذ مجوز مجله»، «اقدام برای برگزاری همایش» و «برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای استادان هیئت علمی در راستای اهداف مرکز تحقیقات» در حال انجام است و با توجه به اینکه مرکز تحقیقاتی به‌تازگی راه‌اندازی شده است، فعالیت‌های دیگری نیز در دستور کار قرار دارد.

رئیس مرکز تحقیقات مطالعات علوم قرآن و حدیث دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در پاسخ به این پرسش که تعامل نهادها و مراکز مربوط به این مرکز با شما چگونه بوده و آیا قرارداد و تفاهم‌نامه‌ای در زمینه‌های همکاری صورت گرفته است؟ به آنا گفت: تفاهم‌نامه‌هایی با صداوسیما، حوزه علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی منعقد شده و همین‌طور انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش و اداره ارشاد اسلامی در راستای اهداف مرکز تحقیقات در دستورکار است.

سلطانی در مورد جایگاه پایان‌نامه‌های دانشجویی و طرح‌های پژوهشی استادان و اعضای هیئت علمی در این مرکز بیان کرد: با توجه به مسائل بومی استان ایلام و مسائل تعالی‌سازی علوم انسانی در راستای الگوی پیشرفت ایرانی-اسلامی، این دسته‌بندی در حوزه رساله‌ها و طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌ها به اعضای هیئت علمی ابلاغ شده است.

کد خبر: 1370 برچسب‌ها : دانشگاه آزاد اسلامی - مرکز تحقیقات - واحد ایلام

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری