پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار دانشگاه

بیانیه بسیج اساتید به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج:

بیانیه بسیج اساتید به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج

تاریخ انتشار: 1399/9/3
پنجم آذرماه سالروز فرمان حضرت امام(ره) و تشکیل نهاد همیشه مردمی بسیج مستضعفین است. «تفکر بسیجی» پشتوانه حرکتهای عظیم و سیراب کننده ذهنهای تشنه و دلهای مشتاق در داخل و خارج از کشور و مسلمانان منطقه شده و سابقه درخشان چهل و یک سال سال فعالیت، این نهاد مردمی را به گوهری درخشان و تکیه‌گاهی محکم برای مردم و نظام تبدیل کرده است. مبارزه با نفس و اخلاص، بصیرت
image

بیانیه بسیج اساتید به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج

 


پنجم آذرماه سالروز فرمان حضرت امام(ره) و تشکیل نهاد همیشه مردمی بسیج مستضعفین است. «تفکر بسیجی» پشتوانه حرکتهای عظیم و سیراب کننده ذهنهای تشنه و دلهای مشتاق در داخل و خارج از کشور و مسلمانان منطقه شده و سابقه درخشان چهل و یک سال سال فعالیت، این نهاد مردمی را به گوهری درخشان و تکیه‌گاهی محکم برای مردم و نظام تبدیل کرده است. مبارزه با نفس و اخلاص، بصیرت، اطاعت از فرامین امام جامعه، تلاش با حداکثر ظرفیت‌ها بدون توقع ویژه خواری، اتکا به درون و ناامیدی از بیرون، پاکدستی در امور و دوری از منفعت‌طلبی، سبقت در امور معنوی، استکبارستیزی در سه حوزه فردی، اجتماعی و سیاست داخلی و خارجی بود که از بسیجیان «شیرمردان روز و شب زنده‌داران زاهد» ساخت. از غرش توهم‌آلود ابرقدرتها نترسیدند و با دستهای خالی، اما با دلهای «پر امید به فضل و نصرت الهی» میدان را خالی نکردند و هر جا «استقامت» ورزیدند پیروز شدند. بسیج و بسیجی در این مسیر «از امت»، «با امت» و «برای امت» به پیروی از امام خط‌شکنی ‌کرد و مصداق بارز «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» شد، و بدون هیج چشمداشتی در «وسط میدان» و خط مقدم حرکت، عمل، مبارزه، ایثار و جانفشانی قرار گرفت و حماسه آفرید.
بیش از چهل و یک سال پرافتخار انقلاب شکوهمند را پشت سر گذاشتیم، به مدد تفکر بسیجی به غنی سازی ۲۰ درصدی و قدرت موشکی و موفقیت های بیشمار دیگر رسیدیم،  و اکنون به پشتوانه تجربه‌های طولانی در میدان های پیش رو قدم خواهیم نهاد و معتقدیم که هر جا از پیشرفت بازمانده‌ایم، یگانه دلیلش فقدان نفوذ و نزج تفکر بسیجی در آن حوزه بوده است و بطور قطع و یقین نیازمند تزریق این روحیه جهادی در حوزه‌های عقب‌مانده هستیم.
بسیج اساتید بر این باور است که امروز دشمنی استکبار با پیشرفت ایران عزیز آشکارتر از گذشته است و دانشگاه‌ها می بایست رویکرد خود را در گام دوم اصلاح نمایند. ظرفیت عظیم، ساختارها و نهادهای تحت اختیار دانشگاه نه به عنوان بخشی از بازوی تحقیقاتی غرب، بلکه باید با «رویکرد حل المسائلی»، در خدمت مردم و برای پیشرفت جامعه تعریف شود و تلاش کند. در این رویکرد، وظیفه یک استاد دانشگاه، پژوهش تنها نیست. یک استاد دانشگاه، یک انسان مؤمن جهادی محقق متصل به آسمان است که در کنار آموزش و کار تخصصی و پژوهشی، جلوه‌های محبت، مهربانی و شفقتش را نسبت به مردم در سختی‌ها و تنگناها بروز می‌دهد و هر زمان که نیاز باشد در صف مقدم حرکتهای جهادی حل مسائل است. اگر تنگناهای اقتصادی ناشی از کرونا رخ می‌دهد پیشگام حرکتهای «رزمایش مومنانه» است، اگر پای قطع وابستگی در میان است شبانه‌روز در شرکت دانش‌بنیان مشغول فعالیت جهادی است و... و در یک کلام «استاد دانشگاه تراز گام دوم» انقلاب، همچون «شهدا» فدایی پیشرفت علمی ایران است. هفته بسیج فرصتی فراهم ساخت تا مروری بر « تفکر بسیجی» داشته باشیم و یادآور شویم نصرت الهی پاداش اخلاص در این مسیر است.


" بسيج اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي استان ایلام"

کد خبر: 1302 برچسب‌ها : آذر ماه - بسیج - بسیج اساتید - بیانیه

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری