پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار دانشگاه

دکتر مهدی عباسی مسول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزا:

دکتر مهدی عباسی مسول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ انتشار: 1399/7/3
دکتر مهدی عباسی مسول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بیانیه رسمی این کانون را بشرح ذیل منتشر کرد.
image
بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام  به مناسبت هفته دفاع مقدس سال ۱۳۹۹
🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
بسم الله الرحمن الرحیم
امام علي ‏عليه السلام :
إنَّ الجِهادَ بابٌ مِن أبوابِ الجَنَّةِ فَتَحَهُ اللَّهُ لِخاصَّةِ أوليائِهِ (جهاد دري از درهاي بهشت است كه خداوند آن را بر روي اولياي خاص خود گشوده است) نهج البلاغه ، خطبه ۲۷ .
اسلام دین صلح و ‌دوستی است، دین حفظ حقوق انسان‌ها است، اما دین ظلم‌پذیری و دین تواضع در مقابل مستکبرین نیست. لذا از یک طرف ظلم به دیگران را نفی می‌کند و قاتل یک نفر را قاتل همه انسان‌ها می‌داند و از طرف دیگر به مسلمانان اجازه داده بلکه بر آنان واجب نموده که از حق خود دفاع کنند و در مقابل متجاوزین بایستند. جهاد برای ما درس صبر و پایداری است. دشمنان اسلام و اهل‌بیت(ع) خیال می‌کردند با حمله نظامی گسترده می‌توانند انقلاب اسلامی را که هدیه الهی بود، از بین ببرند اما با رهبری حکیمانه امام امت و با حمایت همه‌جانبه ملت ایران از رزمندگان اسلام، شکست خوردند و امیدشان ناامید شد. دفاع مقدس نشان داد که چگونه جمعی کوچک و قلیل می‌توانند به اذن پروردگار بر جمعی وسیع که یک دنیا تجهیزات و نفرات از آنان حمایت می‌کرد غلبه کند.
دوران دفاع مقدس منبع فرهنگی ایران اسلامی است که نباید به فراموشی سپرده شود. جبهه‌ها دانشگاه بزرگی برای انسان‌سازی شدند. در این جنگ ملت ایران بهتر از مسلمین صدر اسلام، درخشیدند و هیچ‌گاه امامشان را تنها نگذاشتند به‌طوری‌که امام امت همیشه از ملت ایران تعریف می‌کرد و می‌فرمود: «مردم ایران در زمان ما از مردم صدر اسلام هم بهترند. 
اکنون که دشمن از شکست ملت ایران از طریق نظامی مایوس شده، حملات خود را از طریق اقتصادی و فرهنگی و سیاسی انجام می دهد که بحمدالله تاکنون در این زمینه‌ها هم موفق نشده است. این وظیفه کنونی ماست که بیدار و هوشیار باشیم و با استفاده از فرهنگ جهاد و مقاومت و با توکل به خداوند متعال و تکیه بر توان داخلی و بومی نقشه های دشمن قسم خورده انقلاب و اسلام را نقش بر آب نماییم.
کد خبر: 1267 برچسب‌ها : بسیج اساتید - بسیج اساتید - بیانیه - بیانیه - دفاع مقدس - دفاع مقدس - دکتر عباسی - دکتر عباسی

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری