پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار دانشگاه

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی ایلام با صدور پیامی اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) را محکوم کرد

تاریخ انتشار: 1399/6/19
ضمن محکوم کردن این توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) اعلام می داریم بی شک یکی از وظایف مسلمانان به ویژه جامعه دانشگاهی اعم از اساتید و دانشجویان و کارکنان پاسخ قاطع به این گونه توهینها و جسارتهاست چرا که سکوت و انفعال در برابر این گونه حرکات باعث جسورتر شدن دشمن شده و به خود اجازه تکرار این گونه توهینها را خواهد داد.
image

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی ایلام با صدور پیامی اهانت نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) را محکوم کرد/ جامعه دانشگاهی باید پاسخ قاطع به این توهین ها بدهد

 

بسم الله الرحمن الرحیم

چالش های اعتقادی و رشد روز افزون اسلام در غرب، آنان را وارد به چنگ زدن به حربه ای به نام آزادی بیان نموده است. هر گاه غرب در مواجهه با اسلام احساس ضعف و شکست کند به سوی اهانت روی می آورد.

هر چند بنا به نظر جان استوارت میل آزادی بیان یکی از حقوق طبیعی انسان تلقی می شود اما توافقی عمومی وجود دارد که آزادی بیان حد و مرز دارد از این رو می بینیم آزادی بیان در امریکا مطلق نیست بلکه محدود به مواردی است سخنانی که به منافع اشخاص ضرر بزند مثل تهمت و افتراء و یا سخنانی که به جامعه به طور کلی صدمه می زند یا سخنانی که منافع آمریکا را مورد تهدید قرار می دهد خط قرمز است و شامل آزادی بیان نمیشود.

آنچه در قالب توهین به مقدسات در ژورنالهای غرب از جمله کانادا و اکنون در شارلی ابدو فرانسه شاهد آن هستیم منطبق بر معیارهای آزادی بیان نیست. و در واقع آزادی بیان نقابی است که چهره اسلام ستیز این گونه کشورها را پوشانده است.

ضمن محکوم کردن این توهین به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) اعلام می داریم بی شک یکی از وظایف مسلمانان به ویژه جامعه دانشگاهی اعم از اساتید و دانشجویان و کارکنان پاسخ قاطع به این گونه توهینها و جسارتهاست چرا که سکوت و انفعال در برابر این گونه حرکات باعث  جسورتر شدن دشمن شده و به خود اجازه تکرار این گونه توهینها را خواهد داد.

مهاجر مهدوی راد

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان ایلام

کد خبر: 1255 برچسب‌ها : ایلام - دانشگاه آزاد اسلامی - نهاد رهبری

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری