پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار دانشگاه

مهمترین خط مقدم دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر اربعین، ایلام است

تاریخ انتشار: 1398/7/3
احمد صالحی‌آرا در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی ایلام و مهران گفت: یکی از اهداف ستاد اربعین دانشگاه آزاد اسلامی انسجام بخشی و هم‌افزایی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی جهت برگزاری مراسم اربعین حسینی است.
image

احمد صالحی‌آرا در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی ایلام و مهران گفت: یکی از اهداف ستاد اربعین دانشگاه آزاد اسلامی انسجام بخشی و هم‌افزایی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی جهت برگزاری مراسم اربعین حسینی است.

وی افزود: در بازدیدی که از خوزستان، ایلام و کرمانشاه صورت گرفت تصور می‌کنم ما دارای خط مقدم‌های مختلفی در دانشگاه آزاد اسلامی هستیم و مهمترین خط مقدم ما در دانشگاه آزاد اسلامی و بحث اربعین، واحد ایلام است و بالاترین نرم خروجی زائرین در مقطع اربعین و حتی سایر مقطع و مراسمات دارد.

رئیس ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: امسال با توجه به تسهیلاتی که از طرف مقامات دولتی و همچنین تسهیلات بسیار خوبی که امسال دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار دانشجویان، اساتید و کارکنان قرار داده و برآوردی که صورت گرفته حجم بسیار گسترده‌ای از زائرین اربعین در دانشگاه آزاد اسلامی خواهیم داشت و تصور این است که بیشترین خروجی از مرز مهران صورت می‌گیرد.

صالحی‌آرا اضافه کرد: بر این اساس تمام توان ستاد اربعین بر این است که کمک کنیم تا مواکبی که در استان ایلام شامل ورودی شهر ایلام، شهر مهران و محلی میدان اربعین مهران دایر می‌شوند با توان بیشتری شکل بگیرند تا پذیرایی خوبی در شأن زائرین محترم و به ویژه مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی صورت گیرد.

وی عنوان کرد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی ایلام خالصانه طی سال‌های گذشته و امسال با تمام توان در راستای خدمت‌رسانی به زوار پای کار بوده و خلوص و اخلاص در عمل در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی ایلام مشاهده می شود و ثمرات این اقدامات به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی و زائرین خواهد رسید.

برنامه های ستاد اربعین حسینی در اربعین امسال

رئیس ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به تشریح برنامه‌های ستاد اربعین دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: برنامه‌های ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری در راستای اقدامات فرهنگی تاثیرگذار که به معرفت‌افزایی زائرین دانشگاهی و شناخت بیشتر از مباحث اربعین کمک کند، تدوین شده است.

وی بیان کرد: نباید اربعین صرفاً در تشریفات و پذیرایی دیده شود؛ در این راستا بهترین کار این است که بتوانیم محصولات فرهنگی و اقدامات فرهنگی را سازماندهی و این کار توسط کمیته فرهنگی ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی و با کمک نهاد رهبری در حال شکل‌گیری و برنامه‌های متنوعی در این راستا به زودی اعلام می‌شود.

برنامه های هماهنگ اربعین در سطح دانشگاه آزاد اسلامی

صالحی‌آرا خاطرنشان کرد: دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی که در آیین اربعین شرکت خواهند کرد، برای بهره‌مندی از تسهیلات دانشگاه باید علاوه بر ثبت نام در سامانه سماح، در سامانه ساجد که سامانه سراسری مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی است نیز ثبت نام کنند تا از مرخصی تحصیلی، مرخصی تشویقی و همچنین تسهیلات وام کمک هزینه سفر اربعین بهره مند شوند.

رئیس ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: همچنین در ابتدای ماه صفر(۸ مهرماه) تمام واحدهای دانشگاهی با محوریت اساتید، کارکنان و دانشجویان با ایجاد ایستگاه صلواتی جهت حضور حداکثری مجموعه دانشگاه آزاد تلاش خواهند کرد و این ایستگاه‌های صلواتی با کمک و همکاری بسیج دانشجویی و دیگر مجموعه‌های فرهنگی دانشگاه راه‌اندازی می‌شوند.

وی بیان کرد: در کنار این ایستگاه‌‌‌‌‌های صلواتی، صندوق نذورات سیار نصب و مجموعه دانشگاه آزاد و حتی افرادی که خارج از دانشگاه هستند می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند نذورات خود را به این صندوق و یا حسابی که اعلام شده به صورت اینترنتی پرداخت کنند.

ثبت نام خادم یاران/بدرقه نمادین

رئیس ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات خوب ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام افرادی است که طالب هستند در مواکب داخل و خارج کشور که با جمع‌آوری کمک‌های عموم خانواده دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی می‌شود، فعالیت کنند؛ که این امکان از طریق همان ایستگاه‌های صلواتی فراهم شده و این افراد در این ایستگاه‌ها ثبت نام می‌شوند. همچنین ثبت نام زیارت نیابتی نیز از طریق این ایستگاه‌ها پیش‌بینی شده است.

صالحی آرا ادامه داد: از دیگر برنامه‌های ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی برگزاری مراسم بدرقه نمادین در تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است که طی این مراسم که به صورت همزمان در تاریخ هفدهم مهرماه صورت می‌گیرد با حضور جامعه دانشگاهی و با محوریت حوزه فرهنگی و بسیج دانشجویی افرادی که در مراسم اربعین حسینی امسال شرکت می‌کنند، به صورت نمادین بدرقه می‌شوند.

امکانات لازم جهت بهره‌مندی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در ایلام و مهران فراهم می‌شود

محمد میرزایی حیدری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام با تمام توان در خدمت زوار حسینی و به ویژه مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی اضافه کرد: با حمایت و درایت دکتر طهرانچی و ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی امسال شاهد انسجام بیشتر و برنامه‌های متنوعی در واحدهای دانشگاهی استان ایلام که در مسیر اربعین هستند خواهیم بود. 

میرزایی حیدری ضمن تقدیر از حمایت‌های ستاد اربعین حسینی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: مرز بین‌المللی مهران به عنوان دروازه ورود به عتبات عالیات بیشترین حجم ورد و خروج زائرین در ایام اربعین دارد و بر این اساس امکانات لازم جهت بهره‌مندی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در ایلام و مهران فراهم می‌شود.

وی گفت: اسکان موقت، در نظر گرفتن پارکینگ، پذیرایی، راهنمایی زوار و راه‌اندازی موکب در مسیر منتهی به مرز مهران که با نذورات مردمی راه‌اندای می‌شود، بخشی از برنامه‌های این دانشگاه در ایام اربعین است.

صالحی آرا در بازدید یک روزه از دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام ضمن دیدار با هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام و برگزاری نشست با محوریت اربعین حسینی به همراه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام از شهرستان مهران نیز بازدید کرد.

image
image
image
image
image
image
کد خبر: 1057 برچسب‌ها : اربعین - صالحی آرا - مهران

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری