پیشنهاد سایت
پربیننده سایت
آخرین اخبار

گروه: اخبار سازمان مرکزی

دانشگاه آزاد اسلامی در انتخابات نقش باشگاه سیاسی نخواهد داشت

تاریخ انتشار: 1394/11/3
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای مجددا تاکید کرد این دانشگاه به هیچ وجه نقش باشگاه سیاسی در انتخابات آینده خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی نخواهد داشت و توان خود را برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به کار خواهد بست.
image

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در بخشنامه دکتر حمید میرزاده درباره انتخابات آینده خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان استانی و واحدها و مراکز آموزشی سمای دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: «اسفندماه سال 1394 همزمان خواهد بود با جلوه‌ای دیگر از شور، شوق و مشارکت مردم ایران در انتخاباتی دیگر و دوستداران راستین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اهتمام خویش را مصروف مشارکت هر چه بیشتر مردم در این انتخابات خواهند کرد و کینه‌توزان پیدا و پنهان نیز با هر بهانه‌ای، بر ساز خویش خواهند نواخت. آن چه در این مدت باقی‌مانده، بر عهده همگان است، تلاش همه‌جانبه در جهت تبیین جایگاه انتخابات به عنوان دستاورد ارزشمند جمهوری اسلامی ایران است و برای تبیین آن می‌باید از تمامی ابزارهای تعریف شده در قانون اساسی و مقررات جاری کشور بهره گرفت تا مشارکت حداکثری مردم در انتخابات که ازسوی امام راحل (ره) درمیان ملت ایران به ودیعه نهاده شده و مقام معظم رهبری همواره بر آن تأکید می فرمایند تحقق یابد.»

در ادامه بخشنامه آمده است: «دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان سرمایه‌ای از سرمایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، ضمن تأکید مجدد بر این که به هیچ عنوان نقش باشگاه سیاسی را در این انتخابات نخواهد داشت، توان خود را برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات به کار خواهد بست. شأن و جایگاه این دانشگاه ایجاب می‌کند تا در عرصه علمی و تحقیقاتی به فعالیت‌های خود بپردازد و در انتخابات آینده، نقشی بی‌طرف داشته باشد. احزاب و گروه‌های سیاسی مؤثر در انتخابات نیز نباید غیر از این انتظاری از دانشگاه داشته باشند.

این دانشگاه به هیچ وجه له یا علیه حزب یا فرد خاصی موضع‌گیری نخواهد کرد و رئیس‌های واحدهای دانشگاهی موظف‌اند در کنار رعایت این نکته به حفظ نشاط سیاسی در میان دانشگاهیان و مشارکت همه‌جانبه و فعال در انتخابات پیش رو به عنوان یک وظیفه ملی کمک نمایند. به همین منظور با توجه به اهمیت و حساسیت انتخابات پیش رو مقتضی است همه همکاران دانشگاهی به ویژه رئیس‌های محترم واحدهای دانشگاهی ضمن رعایت مقررات حاکم بر مؤسسات آموزش عالی کشور ابلاغی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیأت موسس و امنای دانشگاه، نسبت به نظارت دقیق بر رعایت آن اهتمام ورزند.»

این بخشنامه هم‌چنین صرف اموال دانشگاه، سرمایه‌های انسانی و مالی دانشگاهیان به ویژه دانشجویان به نفع حزب، جناح یا کاندیدای خاص، واگذاری سالن‌های اجتماعات دانشگاه به حزب، جناح یا کاندیدای خاص، نصب هر گونه پوستر، بنر و یا اقلام تبلیغاتی متعلق به کاندیداها در واحدها و مراکز دانشگاهی را ممنوع کرده است.

در این بخشنامه هم‌چنین آمده است: «بدیهی است با توجه به نقش دانشگاه ها در تنویر افکار عمومی و تشویق جامعه به شرکت در انتخابات، دانشگاه آزاد اسلامی نیز رسالت خویش را در این خصوص ایفا خواهد کرد.

در این راستا اقدامات ذیل می‌باید از سوی واحدهای دانشگاهی در دستور کار قرار گیرد:

1- برگزاری جلسات سخنرانی با حضور افراد موجه و صاحب نظر و با مشارکت دانشگاهیان جهت تأکید بر اهمیت شرکت در انتخابات و آگاهی‌بخشی به دانشجویان.

2- برگزاری جلسات میزگرد و مناظره از سوی تشکل‌های سیاسی دانشگاه پس از تأیید کمیته سه نفره استان و طبق ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی.

3- استفاده از امکانات محیطی دانشگاه نظیر سالن‌های اجتماعات، در راستای تبیین اهمیت انتخابات به‌طور اعم با پرهیز از جانبداری از فرد یا جناحی خاص.

با توجه به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری؛ امید است برگزاری پر شور انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، بار دیگر مردم‌سالاری دینی در ایران را تثبیت و معرفی نماید و نظام استوار جمهوری اسلامی را بیش از پیش استحکام بخشد.» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از رئیس‌های واحدها و مراکز خواسته است هرگونه مشکل یا سوال مربوط به بخشنامه را از دفتر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری کنند.

کد خبر: 101 برچسب‌ها :

ارسال به دوستان نسخه چاپی

Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


کاسپین سرور
سامانه‌ی خبری